World Grand Prix » Novinky » Ani druhý přípravný zápas Češky nezvládly

Ani druhý přípravný zápas Češky nezvládly

 

neděle, 22. května 2016

20160522_124551

Ani druhé přátelské utkání českého národního týmu žen v Polsku neskončilo vítězně, česká reprezentace v něm podlehla Polkám 0:4 na sety. „Dnes jsme hráli mnohem lépe než včera," zhodnotil druhý víkendový zápas kouč českého družstva Alexander Waibl. „Máme před sebou ještě spoustu práce, ale udělali jsme první velký krok vpřed," dodal.

V utkání dnes dostaly příležitost všechny české hráčky. „Zápas se odehrával tak trochu v tréninkovém duchu," řekla po utkání kapitánka českého týmu Tereza Rossi. „Polky vesměs ve všech setech udávaly rytmus přesnějšími bloky a rychleší hrou," dodala. Česká kapitánka již včera avizovala, že je potřeba hodně zapracovat na podání a příjmu, což se českému celku dnes vydařilo. Stejně jako trenér Alexander Waibl si i Tereza Rossi uvědomuje, jak důležité byly pro celý národní tým oba víkendové zápasy: „První přátelská utkání nám ukázala, na čem máme ještě více zapracovat a v čem se můžeme v příštích střetnutích zlepšovat," řekla Rossi.

 

Přátelské utkání ženy - 2. zápas:

Polsko – ČR 4:0 (26:24, 25:22, 25:23,29:27)

 

Sestava ČR: Vincourová, Rossi, Mlejnková, Kossányiová, Purchartová, Trnková, libero: Dostálová. Střídaly: Smutná, Toufarová, Nachmilnerová, Rutarová, Kojdová H., Kojdová P., Hodanová.

 

Barbora Mertová

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: