World Grand Prix » Novinky » Bulharsko poprvé v letošním WGP pokořeno

Bulharsko poprvé v letošním WGP pokořeno

 

pátek, 10. června 2016

DR164026

Úvodní duel ve World Grand Prix v Olomouci ovládla Dominikánská republika, když porazila Bulharsko bez ztráty setu 0:3 (-16,-24,-23). Obě země se střetly ve WGP už minulý týden a v pětisetové bitvě zatáhlo za lepší konec Bulharsko. Tento tým pak nedokázal v Argentině položit na lopatky žádný další soupeř, a tak se hráčkám Dominikánské republiky podařilo vzít bulharským volejbalistkám v Olomouci vůbec první body v letošní sérii World Grand Prix.

Utkání začalo vyrovnaně a hráčky se do prvího technického time outu (8:7) tahaly o každý bod. Bulharsku se pak povedlo urvat tříbodové vedení 13:10, ale po oddechovém času kouče Dominikánské republiky Marcose Kwieka nastal obrat. Hráčky z Karibiku otočily na 14:16 a rozdíl pak postupně navýšily při podání Yorkiry Binet až na 15:24. Set tak vyzněl jasně pro Dominikánskou republiku 16:25.

Tým v červeném pokračoval ve stejném herním rytmu i v úvodu druhého dějství a do prvního time outu šel s náskokem 5:8. Bulharkám se pak povedlo zlepšit příjem a srovnat se soupeřkami více krok, Dominikánská republika však i v druhém technickém time outu držela mírné vedení 14:16. Bulharským volejbalistkám se podařilo vyrovnat na 18:18, soupeřky jim však navzdory odvážným útokům bulharské kapitánky Evy Yanevy opět odskočily o dva body. O napínavou koncovku setu se ještě postarala bulharská blokařka Nasya Dimitrova - stav 21:24 se totiž i díky jejímu servisu podařilo Bulharsku srovnat na 24:24. Koncovka však vyšla lépe Dominikánské republice, a tak ovládla i druhou sadu poměrem 24:26.

Svěřenkyně bulharského kouče Ivana Dimitrova se po druhém dějství herně zvedly a ve třetím setu se dostaly rychle do vedení 5:1. Dobře na síti se pak předvedla bulharská kapitánka Eva Yaneva a i nadále držela svůj tým v pětibodovém vedení 11:6. Hráčky Dominikánské republiky naopak kupily nevynucené chyby, a tak i v druhém technickém time outu Bulharsko drželo vedení 16:11. Bulharský tým vedl ještě za stavu 23:19, pak však nastoupila na servis kapitánka Dominikánské republiy De La Cruz a podání už nikomu jinému nepřenechala. Esem vyrovnala na 23:23 a svůj tým pak dalšími dvěma skvělými servisy dovedla až ke konečnému vítězství 23:25.

Trenér Bulharska Ivan Dimitrov: Dnes jsme zápas ztratili ze dvou důvodů - prvním byl zdravotní stav družstva a druhým ztráta koncentrace v prvním a třetím setu.
Kapitánka Bulharska Eva Yaneva: Nedokázali jsme reagovat na útok Dominikánské republiky, která hrála mnohem lépe než minulý týden.

Trenér Dominikánské republiky Marcos Kwiek: Dnes pro nás bylo velmi důležité získat tři body, protože se moc chceme dostat do závěrečné Final Four. Věděli jsme, že dnešní utkání nebude jednoduché. Teď ale musíme otočit list a soustředit se na zítřejší utkání s Kanadou.
Kapitánka Dominikánské republiky De La Cruz: Na dnešní zápas jsme se velmi dobře připravily a dokázaly jsme v něm v klíčových momentech udržet koncentraci a emoce. Za výhru jsme moc rády.

Barbora Mertová

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: