World Grand Prix » Novinky » Češkám utekly koncovky setů, ani druhé utkání na WGP nedotáhly k vítězství

Češkám utekly koncovky setů, ani druhé utkání na WGP nedotáhly k vítězství

 

sobota, 4. června 2016

polsko_-_cr

České reprezentantky čelily ve svém druhém utkání na World Grand Prix domácímu Polsku. A polské volejbalistky rozhodně potrápily, na vítězství to však nestačilo, a tak se z výhry 1:3 (-15,23,-20,-23) na sety nakonec radoval polský reprezentační výběr.

Po jednoznačně prohraném prvním setu se Češky dokázaly zkoncentrovat a v druhém dějství po vítězství 25:23 polskému týmu ukázaly, že s ním dokážou držet krok. Třetí a čtvrtá sada se pak rozhodovala až koncovkách, v obou případech ji ale bohužel zvládly lépe domácí Polky.

„Náš tým odhodil po prvním značně nervózním setu zábrany a zpřesnil všechny herní činnosti," uvedla po zápase česká kapitánka Tereza Rossi. „Soustředění se pak ještě násobilo díky nervozitě, která se v tu chvíli přelila na stranu Polek. Ty se musely hodně zapotit, aby zastavily naši nalezenou agresivitu a nedovolily nám dojít až do tie breaku. Budeme pokračovat v rostoucím trendu a postupném zlepšvání. Důležité je udržet tuto mentalitu i dál," věří Rossi.

„Dnes jsme si za předvedený výkon bod zasloužili, ale díky drobným nepřesnostem v koncovce čtvrtého setu ho bohužel nemáme," litoval český kouč Alexander Waibl. „Byli jsme lepší v obraně, problémy jsme naopak měli v útoku, ale to i Polky. Každopádně dnes to byl náš zatím nejlepší výkon a vědomí, že se můžeme rovnat se soupeřkami, je velmi pozitivní," dodal.

Nejvíce body se proti Polsku blýskla česká smečařka Marie Toufarová: „Až na první set, ve kterém byly Polky díky své systematické hře lepší, jsme odehrály vyrovnaný zápas. My jsme se uklidnily, víc se zkoncentrovaly a uhrály jsme koncovku druhé sady. Následnou vyrovnanou hru pak rozhodly maličkosti a větší agresivita Polek," zhodnotila vývoj zápasu Toufarová.

Poslední zápas v Polsku si český národní tým zahraje v neděli 5.6. v 17:10 proti Kanadě.

Sestava ČR: Toufarová, Purchartová, Nachmilnerová, Hodanová, Vincourová, Kossányiová, libero Dostálová. Střídaly Mlejnková, Rossi, Smutná, H. Kojdová.

Barbora Mertová

Foto: CEV

 

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: