World Grand Prix » Novinky » České reprezentantky v letošní WGP končí. V Olomouci ale sklidily zasloužený potlesk

České reprezentantky v letošní WGP končí. V Olomouci ale sklidily zasloužený potlesk

 

neděle, 12. června 2016

DR167220

I když už bylo před posledním vystoupením českých volejbalistek v Olomouci jasné, že se do nejlepší čtyřky závěrečného turnaje WGP nedostanou, do zápasu naskočily se stejnou chutí jako v předchozích dnech. A soupeř, který se proti nim postavil, jednoduchý vůbec nebyl – ve svém kádru má totiž Dominikánská republika jedny z nevíce bodujících hráček skupiny 2 World Grand Prix Brayelin Martinez a Bethania De La Cruz.

Dominikánky do utkání vlétly přesně a bezchybně a rychle se ujaly vedení 5:11. České hráčky pak zlepšily podání i hru v poli a stav zkorigovaly na 13:16. Na rozdíl dvou bodů se České republice podařilo stáhnout po krásné výměně, kterou zakončila úspěšně Petra Kojdová (19:21). Následující dva servisy Michaely Mlejnové pak pomohly srovnat stav na 21:21. Koncovku už ale podržely hráčky z Karibiku a set uhrály 22:25.

Úvod druhé sady vyšel k velkému potěšení olomouckých fanoušků lépe domácím (7:2). A díky povedeným blokům se České republice dařilo i dál, za stavu 11:4 si proto vzal kouč Marcos Kwiek oddechový čas. Michaela Mlejnková v útoku a Veronika Trnková na síti – to vše byl ale úspěšný recept na skvělé pokračování druhého setu v režii českého týmu (16:8). Hráčky Dominikánské republiky tlak Česka nezvládly a nechaly si odskočit domácí volejbalistky až na konečných deset bodů (25:15).

Začátek třetí sady si už Dominikánská republika utéct nenechala, naopak získala bleskové vedení 2:7. České hráčky se ale zkoncentrovaly a skóre srovnaly na 11:11. Na konci krásné výměny na 13:12 pak u úspěšného bloku stála opět Veronika Trnková. Mírný náskok držely české hráčky do stavu 16:14, potom to však už byly ony, které musely dotahovat dvoubodové manko (18:20). Vyrovnat na 20:20 se ještě povedlo české kapitánce Tereze Rossi, konec sady ale zvládla Dominikánská republika lépe a set vyhrála 21:25.

Čtvrté dějství bylo po celou dobu vyrovnanou partií (23:23) a české reprezentantky v něm opět urputně bojovaly o každý míč. Set se rozhodoval až v úplném závěru, první mečbol měla k dobru Dominikánská republika, přesným útokem ho ale odvrátila Veronika Trnková. Na 25:24 pak tvrdě zasmečovala Michaela Mlejnková a esem sadu krásně zakončila Veronika Trnková.

Zkrácenou hru v úvodu výborně odpodávala Marianne Fersloa z Dominikánské republiky a získala pro svůj tým důležitý náskok 0:4. České hráčky srovnat krok nedokázaly a tie break prohrály poměrem 8:15.

Ohlasy po utkání:

Alexander Waibl (trenér ČR): Na výkon českého týmu jsem dnes moc pyšný, odehráli jsme proti tak silnému soupeři, jakým je Dominikánská republika výborné utkání. Škoda, že nám nevyšla koncovka zápasu.

Tereza Rossi (kapitánka ČR): Dnes je to pro mě trošku nostalgické, protože se s turnajem WGP loučíme. Ale velké poděkování patří celému týmu i skvělým fanouškům. Obdiv dnes zaslouží určitě Petra Kojdová, protože si na své konto připsala skvělých 28 bodů.

Marcos Kwiek (trenér Dominikánské republiky): Jsem moc rád, že jsme utkání nakonec vyhráli. Česká republika má velmi mladý tým a dnes opravdu hodně zabojovala.

Niverka Marte (nahrávačka Dominikánské republiky): Z naší strany to nebylo povedené utkání, ale získali jsme důležité body a postoupili do Final Four. Do příštího víkendu musíme ještě zapracovat na naší hře a předvést v Bulharsku co nejlepší výkon.

Česká republika – Dominikánská republika 2:3 (22:25, 25:15, 21:25, 26:24, 8:15).

Sestava ČR: Trnková, Smutná, Purchartová, Mlejnková, Rossi, Kojdová P., libero Dostálová a Kojdová H.. Střídaly: Vincourová, Toufarová
Sestava Dominikánská republika: Vargas, Fersola, Marte, Mambru, De La Cruz, Martinez, libero Fernandez. Střídaly: Dominiguez, Gonzalez, Binet, Peňa

Barbora Mertová

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: