World Grand Prix » Novinky » České reprezentantky vyhrály i druhé utkání v Kazachstánu

České reprezentantky vyhrály i druhé utkání v Kazachstánu

 

sobota, 26. července 2014

CZE_AUS

Svěřenkyně trenéra Parisiho nastoupily ve stejné základní sestavě jako v prvním utkání. Soustředěným výkonem postupně navyšovaly skore. Prosazovala se především Aneta Havlíčková na útoku. Australanky těžko bodovaly proti kvalitní české obraně, ale ke konci setu se hra trochu vyrovnala. České volejbalistky však nedopustily žádné překvapení a získaly první set 25:21.

Česká reprezentace nepolevila v koncentraci ani ve druhém setu. Nahrávačka Smutná si mohla vyzkoušet kombinační hru, výborným zákrokem v poli se blýskla Chlumská. Razantní útoky přidala Vanžurová a australská děvčata se musela smířit s prohrou i ve druhém setu 25:14.

Nejtěžším úkolem ve třetím setu bylo nepodcenit soupeře a nedělat zbytečné chyby. Australanky hrály bez nervů a dostaly se do vedení 4:9. Trenér Parisi se snažil usměrnit své hráčky při oddechovém čase a na hřiště poslal místo Sajdové Rutarovou. Češky se postupně vracely do hry a chytrou hrou Vanžurové se dostaly do vedení (21:19). Set a utkání zakončila opět Tereza Vanžurová přímým bodem z podání. Češky si tak připsaly další tři body do tabulky.

ČR - Austrálie 3:0 (25-21, 25-14, 25-20)

Rozhodčí Hachem (Sýrie) - Knižnikov (Rusko), diváků 325.

Sestava ČR: Smutná, Havlíčková, Sajdová, Trnková, Havelková, Vanžurová – libero Chlumská. Trenér Parisi.  (Dostálová, Rutarová)

Autor: Kamil Jáša

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: