World Grand Prix » Novinky » České volejbalistky si připsaly první vítězství ve WGP

České volejbalistky si připsaly první vítězství ve WGP

 

neděle, 5. června 2016

20160605_173923

Češky si lepší závěr prvního turnaje World Grand Prix v Polsku nemohly přát, Kanadu totiž porazily 3:0 na sety (13,18,23). Nejdramatičtější podívanou přinesla poslední sada - v ní české reprezentantky prohrávaly už 4:10, nepříznivé skóre ale postupně dorovnaly a v koncovce setu obrátily vedení na svou stranu.

„Dnes jsme si vítězství zasloužili, i když jsme včera podali lepší výkon," radoval se po zápase český kouč Alexander Waibl. „Po dvou jasných setech se nám podařilo s pomocí všech hráček a velikou bojovností otočit průběh třetí sady," pochválil své svěřenkyně Waibl.

O konečný výsledek se v závěru utkání výrazně postarala česká kapitánka Tereza Rossi. Stav 19:22 totiž svou výbornou šňůrou na podání otočila na 24:22 a Češky už pak vedení nepustily. „Poslední ze tří zápasů nebyl určitě nejhezčí z technického pohledu, počítá se ale, že i přes únavu z celého turnaje jsme dokázaly zatlačit i na konci třetího setu, kdy jsme byly pod tlakem," uvedla po zápase Rossi. „Jsme rády za první vítězství a ceníme si nabraných zkušeností," dodala.

Z prvního vítězství se radovala i smečařka Andrea Kossányiová: „První dva sety jsme odehrály výborně, po pauze, která je vždy po druhé sadě, jsme vypadly z tempa, ale i s pomocí lavičky se nám podařilo výborně zvládnout koncovku třetího setu."

Sestava ČR: Kossányiová, Mlejnková,  Smutná, Rossi, Purchartová, Rutarová, libero Dostálová. Střídaly:  Kojdová  P.,Vincourová, Toufarová, Hodanová.

Barbora Mertová

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: