World Grand Prix » Novinky » České volejbalistky zamířily do Almaty na první turnaj World Grand Prix

České volejbalistky zamířily do Almaty na první turnaj World Grand Prix

 

středa, 23. července 2014

1280px-Almaty,_Kok-tobe_exposition_3

Už v pondělí dopoledne odletěly české volejbalové reprezentantky směr Kazachstán, aby se aklimatizovaly v prostředí a připravovaly se na páteční start World Grand Prix. Almaty, největší kazašské město, bude hostit skupinu P, kde se krom domácích a českých hráček představí i hráčky Chorvatska a Austrálie. A právě s Chorvatkami načnou v pátek od 11 hodin našeho času své působení i svěřenkyně Carla Parisiho.

Jako herní příprava na prestižní soutěž posloužila tři přátelská utkání s Belgií, která pozvánku do Brna přijala. Češky sice jasně prohrály první vzájemný duel, zbylé dva se však protáhly na pětisetovou bitvu. Jednu zvládly domácí hráčky, druhá byla úspěšná pro Belgičanky. „Hráli jsme po měsíci a půl přípravy a Belgie po šňůře přátelských zápasů v Asii, navíc je bronzovým medailistou z poslredního mistrovství Evropy. I tak jsme mohli zaznamenat, že náš tým v průběhu těchto tří utkání rostl, zvláště po obtížném prvním utkání se špatným výsledkem,“ hodnotil přípravu Parisi.

Celý tým se před prvním ze dvou turnajů základní části sešel kompletní, italský kouč má tak k dispozici všechny své nejlepší hráčky. „Odcestovali jsme v plné sestavě, zdravotní problémy naštěstí nemáme. Připojila se k nám Aneta Havlíčková, která však ještě není zcela v plné formě. Ale jsme přesvědčeni, že i tak bude velkým přínosem pro tým,“ má jasno čtyřiapadesátiletý trenér.

Důležité pro vývoj World Grand Prix bude, jaké výsledky si Češky z Kazachstánu přivezou. Jenže odhadovat si netroufá ani Parisi. „První kolo v Kazachstánu je pro nás trochu neznámou, protože je tu Chorvatsko a dva pro nás neznámé týmy, Austrálie a Kazachstán.“ Podle předpokladů však za největšího soupeře považuje Chorvatky. „Chorvatsko je s kompletní sestavou jedním z nejlepších týmů Evropy. Od té doby, co mají brazilského trenéra, se jim všechny nejsilnější hráčky vrátily do nároďáku. Ze všech přítomných týmů je spolu s Bulharskem nejsilnější,“ poukazuje Parisi na favority.

Přesto má ale s Českou republikou ty nejvyšší cíle. Rád by se probojoval na závěrečný turnaj, který se letos koná v bulharském městě Samokov. „Prvotním cílem je dosažení Final Four, což by byl výborný výsledek. Papírově je jasné, že jsou tu i silnější týmy, ale volejbal je sportem, který přináší překvapení. Budeme se snažit pracovat na mentálním přístupu hráček. Protože je pravda, že tyto týmy jsou silné, ale lze odhalit i jejich slabé stránky,“ nastiňuje jednu z částí přípravy lodivod národního týmu.

Kdyby se českým volejbalistkám podařilo ukořistit zajímavý bodový zisk z Kazachstánu, byly by pak ve velké psychické výhodě. O týden později totiž odehrají druhý turnaj World Grand Prix před brněnským publikem, které by jim bouřlivou atmosférou mohlo pomoci splnit cíl v podobě postupu do závěrečného Final Four.

Autor: Lukáš Dvořák
Foto: Edgarpo01, wikipedia.org

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: