World Grand Prix » Novinky » Člověk musí makat a pořád věřit, že to jednou přijde

Člověk musí makat a pořád věřit, že to jednou přijde

 

středa, 11. května 2016

Mlejnkova

Už za necelý měsíc čeká ženský národní tým první turnaj World Grand Prix a příprava na něj je proto v plném proudu. K reprezentaci se před pár dny připojila i smečařka Míša Mlejnková, pro kterou tato soutěž není žádnou neznámou – zúčastní se jí totiž už potřetí. Na svém kontě má navíc ocenění nejlepší smečařky, které získala ve World Grand Prix v roce 2013. „Ten rok byl pro mě obzvláště výjimečný a ceny si nesmírně vážím," vzpomíná tato devatenáctiletá volejbalistka, která uplynulou sezónu strávila v německé Bundeslize.

Máš za sebou úspěšnou sezónu v Německu, což bylo Tvoje první zahraniční angažmá. Byl to velký skok z české extraligy?

Se svým prvním rokem v zahraničí jsem celkem spokojená. S týmem jsme dosáhli dvou finále, což byl velký úspěch. Řekla bych, že Bundesliga je o jeden level výš než česká extraliga. Hra je tam rychlejší, týmy jsou vyrovnanější, a proto každý zápas může dopadnout jakkoli.

S Olympem Praha jsi získala třikrát stříbrnou medaili, letos se Stuttgartem také cinklo stříbro. To jsou fantastické úspěchy, přesto – nemrzí Tě už počtvrté, že sis nesáhla na nejcennější kov?

Samozřejmě že mě to štve, občas si už říkám, jestli nejsem prokletá. Ale člověk musí makat a pořád věřit, že to jednou přijde.

V německé Bundeslize ses potkávala i se svými současnými reprezentačními spoluhráčkami, kromě  Tebe tam hrají i Barbora Purchartová, Eva Rutarová, Ivona Svobodníková a Veronika Trnková.

To je pravda, ale každá z nás hrála někde jinde a byla zvyklá na jiný herní systém. Takže v nároďáku se budeme muset sehrát od nuly. Ale určitě je příjemné, když si můžete po zápase na chvíli popovídat česky se svými kamarádkami.

V letošním německém finále jsi nastupovala proti svému současnému reprezentačnímu kouči Alexandru Waiblovi, jaký to byl pocit?

Nijak zvláštní, ale asi mě to ještě víc namotivovalo, porazit svého nového trenéra. Ale v tu chvíli jsem o nároďáku ještě moc nepřemýšlela, soustředila jsem se plně na zápasy svého klubu.

Vyhovuje Ti Waiblův styl trénování?

Jsem tu teprve pár dní, takže to asi nemohu úplně plně posoudit. Ale tréninky, které jsem doposud absolvovala, mi vyhovovaly.

Jak probíhá všední den reprezentační hráčky při přípravě v Jablonci nad Nisou?

Úplně stejně jako u každého sportovce. Po snídani následuje ranní trénink, což bývá většinou posilovna nebo práce na individuálních věcech hráče. Pak oběd a polední odpočinek. Ten je třeba pro mě velmi důležitý, jinak bych do tréninku nemohla dát sto procent. Kolem páté máme druhý trénink zaměřený většinou na dohrávky celého týmu. A po večeři je nutné zregenerovat tělo na druhý den.

Už za necelý měsíc si zahrajete první turnaj World Grand Prix, jak moc je taková mezinárodní soutěž pro hráče přínosná?

Pro nás mladé hráče je to obrovským přínosem. Máme možnost ukázat se na mezinárodní půdě před mnoha lidmi a získat do budoucna cenné zkušenosti.

Barbora Mertová

Foto: Allianz Stuttgart

 

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: