World Grand Prix » Novinky » Kanada na české volejbalistky nestačila ani v druhém vzájemném střetnutí na WGP

Kanada na české volejbalistky nestačila ani v druhém vzájemném střetnutí na WGP

pátek, 10. června 2016

DR164547

České volejbalistky si proti Kanadě zahrály už minulý týden v Polsku a svému soupeři v Zelené Hoře nedovolily uhrát ani jednu sadu. Přesvědčivé vítězství 3:0 na sety (19,21,21) předvedla Česká republika proti kanadskému výběru i dnes, a potěšila tak v Olomouci všechny domácí fanoušky.

Úvod zápasu vyšel českým reprezentantkám výborně a díky skvělé hře na síti se Češky ujaly rychle vedení 6:1. Velká variabilita české nahrávačky Pavly Vincourové pak dopomohla českým útočnicím náskok navýšit postupně až na rozdíl sedmi bodů (14:7). Domácí hráčky  ve stejném rytmu dokráčely až do konce setu, v jehož závěru proměnily hned první setbol na 25:19.

Kanada s českým výběrem nedokázala srovnat krok ani na začátku druhého dějství, a tak se domácí znovu dostaly do vedení 8:4. Pak se však hráčky ze zámoří zkoncentrovaly a za stavu 10:9 začaly šlapat České republice na paty. Svou trpělivou hrou postupně srovnaly skóre na 15:15. Koncovku setu ale zvládly lépe opět české reprezentantky a sadu ovládly poměrem 25:21.

Česká radost pokračovala i v setu číslo tři, na síti kralovala Veronika Trnková, a tak na světelné tabuli svítilo při prvním technickém time outu potřetí v zápase skóre 8:4. V útoku se pak několikrát blýskla Andrea Kossányiová a navýšila vedení na 10:6. Kanadské hráčky pak už do konce zápasu bodové manko jen marně dotahovaly, a Češky tak  podruhé za sebou porazily kanadský výběr bez ztráty setu.

Ohlasy po utkání:

Alexander Waibl (trenér ČR): Dnes jsme do utkání nastoupili v úplně novém složení a musím všechny holky za jejich výkon moc pochválit. Nebyl to jednoduchý zápas, a o to větší radost mám z toho, že jsme ho dotáhli do vítězného konce.

Tereza Rossi (kapitánka ČR): Atmosféra tady byla úžasná a lidé si to tady opravdu užili. Holky hrály přesně v obraně, na bloku i v útoku, takže to byl výborný kolektivní výkon. Práce, kterou jsme začaly před měsícem a půl se teď zúročuje a náš výkon jde pořád nahoru.

Arnd Ludwig (trenér Kanady): Začali jsme dnes moc pomalu a bohužel udělali velké množství nevynucených chyb, což nás stálo zápas.

Lucille Charuk (kapitánka Kanady): Čekali jsme, že vývoj utkání dnes pro nás bude příznivější, a že dokážeme český tým porazit. Domácí hráčky ale velmi dobře přihrávaly a bylo těžké je ubránit. Měly jsme pár dobrých výměn, ale to dnes nestačilo.

Sestava ČR: Kossányiová, Hodanová, Trnková, Purchartová, Vincourová, Toufarová libero Dostálová
Sestava Kanada: Brisebois, Reesor, Charuk, Wendel, Perrin, Cyr, libero Niles