World Grand Prix » Novinky » Kanada nenechala Dominikánské republice rozhodně vítězství zadarmo

Kanada nenechala Dominikánské republice rozhodně vítězství zadarmo

 

sobota, 11. června 2016

DR165392

Kanada ve World Grand Prix do dnešního zápasu ještě nebodovala – ze čtyř dosavadních utkání získala pouhý jeden set. Volejbalistky Dominikánské republiky tak měly proti kanadskému týmu plnit jasnou roli favoritek. A zápas vyhrály 3:0 (16,25,21) na sety, kanadský výběr je ale zejména v druhé polovině zápasu hodně potrápil.

V první sadě držely kanadské hráčky se soupeřkami krok jen do prvního technického time outu. Na podání ale v tu chvíli stála Marianne Fersola z Dominikánské republiky a povedla se jí výborná série – zaservírovala bezchybně celkem sedmkrát v řadě (12:7). Kanada se už pak na odpověď nevzmohla a set prohrála 25:16.

Velmi vyrovnaný průběh měla naopak druhá sada, ve které se oba soupeři celou dobu tahali o každý míč. V závěru měla Kanada k dobru za stavu 23:24 dokonce setbol, svou šanci ale využít nedokázala, z čehož vytěžil tým Dominikánské republiky a set nakonec uhrál 27:25.

I třetí sada byla dlouho vyrovnanou partií. Dominikánská republika získala mírné vedení až od druhého technického time outu a svůj náskok postupně navýšila na rozdíl pěti bodů (22:17), což rozhodlo set i zápas.

Arnd Ludwig (trenér Kanady): Dnes jsme hráli mnohem lépe než včera, ale proti Dominikánské republice není vůbec snadné hrát. Nicméně dnes jsme se toho zase hodně naučili, což je konec konců i jeden z důvodů, proč se tento turnaj vůbec hraje.

Lucille Charuk (kapitánka Kanady): V dnešním utkání jsme předvedli solidní výkon a dokázali jsme Dominikánské republice dobře vzdorovat.

Marcos Kwiek (trenér Dominikánské republiky): S kanadským týmem se známe, protože hráváme na panamerických hrách, takže naše vzájemná utkání nikdy nejsou úplně jednoduchá. Dnes jsme vyprodukovali hodně nevynucených chyb, pak jsme se ale zkoncentrovali a zlepšili servis, což nás dovedlo až k vítězství.

De La Cruz (kapitánka Dominikánské republiky): Pro nás to byl velmi důležitý, dnes jsme totiž získali velmi důležité tři body pro to, abychom zvýšily naše šance na postup do závěrečné Final Four. Takže jsem za vítězství moc ráda.

Sestava Dominikánská republika: Vargas, Fersola, Marte, Mambru, De La Cruz, Martinez, libero Fernandez
Sestava Kanada: Brisebois, Reesor, Field, Cross, Joseph, Cyr, libero Niles

Barbora Mertová

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: