World Grand Prix » Novinky » Kossy a Vinci se vrací do Polska. Tentokrát s českou reprezentací

Kossy a Vinci se vrací do Polska. Tentokrát s českou reprezentací

 

pátek, 20. května 2016

Vinci_Kossy

Svěřenkyně Alexandra Waibla míří do Polska, kde je už zítra čeká první test před World Grand Prix v podobě dvou přípravných utkání s tamní reprezentací. Jako doma se tam určitě budou cítit Andrea Kossányiová a Pavla Vincourová – obě zde totiž strávily uplynulou sezónu. A obě se na zápasy do Polska moc těší: „Polsko žije volejbalem mnohem víc než Česká republika, takže i když jedeme hrát přátelská utkání, budou divácky určitě hodně atraktivní,“ usmívají se ze společného pokoje v Jablonci nad Nisou svorně obě volejbalistky.

Jak se Vám v Polsku minulý rok hrálo?

Kossányiová: Impel Wroclaw bylo moje první zahraniční angažmá, během kterého jsem nasbírala spoustu zkušeností. Zahrála jsem si s výbornými hráčkami, ať už to byla Katarzyna Skowrońska-Dolata, Carolina Costagrande nebo Kristin Hildebrand. Takže za mě výborná sezóna. Wroclaw je navíc krásné město.
Vincourová: Ze začátku jsem se trochu bála, ale byla jsem příjemně překvapená, jak životem, tak i městem Lodž, ve kterém jsem hrála. Myslím, že nejvíc mi daly zápasy v polské lize, protože až na pár družstev je většina týmů hodně vyrovnaných, a tak vás může porazit každý.

Zůstanete Polsku věrné i v příští sezóně?

Kossányiová: Ano, v Polsku zůstanu.
Vincourová: I já budu v Polsku hrát dál.

O víkendu budete hrát v Polsku první přátelská utkání – určitě se osobně znáte s některými polskými reprezentantkami?

Kossányiová: V polské nominaci jsou dvě moje spoluhráčky, tak se na ně už moc těším.
Vincourová: Já znám dobře čtyři holky, protože jsme spolu hrály. Hlavně se ale těším na atmosféru při zápasech – i když to budou jenom přátelská utkání tak si myslím, že budou divácky atraktivní, protože Polsko žije hodně volejbalem :-)

Takže v Polsku chodí fandit na volejbal o hodně víc lidí než u nás?

Kossányiová: Ano, v Polsku lidé tím sportem úplně jinak žijí, chodí fandit, fankluby jezdí i na venkovní zápasy a v televizi se dávají skoro všechny zápasy online. Je to prostě trochu jiná atmosféra.
Vincourová: Přesně tak. Rozdíl mezi Polskem a Českou republiku je určitě v populárnosti a navštěvovanosti. Třeba na naše zápasy chodilo průměrně 2 000 diváků, což bylo super.

Jakou první polskou větu jste se naučily a domluvíte se už polsky v pohodě?

Kossányiová: Není to věta, ale slovo a určitě řekne totéž i Vinci. Každého Čecha samozřejmě zaujme slovíčko „šukat“, což znamená hledat. A co se týče polského jazyka, první měsíc mi přišlo, že Poláci jenom šišlají a vůbec jsem se nechytala, ale pak se to spravilo, spíš jde o to se nestydět a mluvit.
Vincourová: První moje polská věta byla: Šukáme pilku. Znamená to: Hledáme míč.

Jak probíhá Vaše příprava v Jablonci nad Nisou?

Kossányiová: Je náročná, teď máme za sebou skoro třetí týden práce a to dost tvrdé práce, hlavně posilka je velmi těžká, ale to chvilku potrvá, než si to sedne. Trénujeme dvakrát denně a čtyřikrát týdně máme posilovnu.
Vincourová: Máme málo času, takže příprava je dost intenzivní. Snad to přinese svoje své výsledky.

Barbora Mertová

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: