World Grand Prix » Novinky » Národní tým žen čeká kromě World Grand Prix i kvalifikace na Mistrovství Evropy

Národní tým žen čeká kromě World Grand Prix i kvalifikace na Mistrovství Evropy

 

čtvrtek, 17. března 2016

Reprezentace_-_ženy

Českou volejbalovou reprezentaci žen čeká v letošním roce několik důležitých akcí. Pod vedením nového trenéra Alexandera Waibla se představí v několika přátelských zápasech, ve Světové lize, i v kvalifikaci o Mistrovství Evropy v roce 2017, které se bude hrát v Ázerbájdžánu a v Gruzii.

Národní tým žen odstartuje svou přípravu začátkem května. České volejbalistky tu čeká soustředění v Jablonci nad Nisou, kde opakovaně změří síly v přátelském utkání s výběrem Belgie. Ještě předtím však zamíří do Polska k dalším přípravným střetnutím. Ani letos nebude chybět česká reprezentace žen v prestižní World Grand Prix. V plánu jsou dva kvalifikační turnaje – v Polsku a na domácí půdě v Olomouci. V případě úspěchu postoupí Češky na závěrečný turnaj Final Four WGP druhé výkonnostní úrovně do bulharského Plovdivu.

Druhou část přípravy pak české reprezentantky odstartují 25. července v Hradci Králové, kde během dvou víkendů sehrají další přátelská utkání. Vyvrcholením bude, stejně jako u mužů, kvalifikace na Mistrovství Evropy v roce 2017. V ní se Česká republika střetne s výběry Běloruska, Řecka a Slovinska.

Autor: Mgr. Michal Mezera

 

Zápasy

10. 6.

Bulharsko - Dominikánská republika

Česká republika - Kanada

11. 6.

Dominikánská republika - Kanada

Bulharsko - Česká republika

12. 6.

Kanada - Bulharsko

Česká republika - Dominikánská republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

PARTNERS