World Grand Prix » Novinky » Národní tým žen čeká kromě World Grand Prix i kvalifikace na Mistrovství Evropy

Národní tým žen čeká kromě World Grand Prix i kvalifikace na Mistrovství Evropy

 

čtvrtek, 17. března 2016

Reprezentace_-_ženy

Českou volejbalovou reprezentaci žen čeká v letošním roce několik důležitých akcí. Pod vedením nového trenéra Alexandera Waibla se představí v několika přátelských zápasech, ve Světové lize, i v kvalifikaci o Mistrovství Evropy v roce 2017, které se bude hrát v Ázerbájdžánu a v Gruzii.

Národní tým žen odstartuje svou přípravu začátkem května. České volejbalistky tu čeká soustředění v Jablonci nad Nisou, kde opakovaně změří síly v přátelském utkání s výběrem Belgie. Ještě předtím však zamíří do Polska k dalším přípravným střetnutím. Ani letos nebude chybět česká reprezentace žen v prestižní World Grand Prix. V plánu jsou dva kvalifikační turnaje – v Polsku a na domácí půdě v Olomouci. V případě úspěchu postoupí Češky na závěrečný turnaj Final Four WGP druhé výkonnostní úrovně do bulharského Plovdivu.

Druhou část přípravy pak české reprezentantky odstartují 25. července v Hradci Králové, kde během dvou víkendů sehrají další přátelská utkání. Vyvrcholením bude, stejně jako u mužů, kvalifikace na Mistrovství Evropy v roce 2017. V ní se Česká republika střetne s výběry Běloruska, Řecka a Slovinska.

Autor: Mgr. Michal Mezera

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: