World Grand Prix » Novinky » Nominace žen pro druhý turnaj World Grand Prix v Olomouci

Nominace žen pro druhý turnaj World Grand Prix v Olomouci

 

středa, 8. června 2016

repre_zeny

České volejbalistky si už o tomto víkendu zahrají před zraky domácích diváků v Olomouci prestižní turnaj World Grand Prix, na který se připravují od začátku května. Ve dnech 10.–12. června budou bojovat postupně s Kanadou, Bulharskem a Dominikánskou republikou. S kanadským týmem si přitom český výběr zahrál již minulý víkend na úvodním turnaji WGP v Polsku a byl to jediný tým, který se českým volejbalistkám podařilo překonat. „Kanada má velmi bojovného ducha, takže zápas doma nesmíme podcenit,“ poznamenal hlavní kouč českých reprezentantek Alexander Waibl. „Velmi silná je Dominikánská republika a v mezinárodních utkáních umí skvěle zabojovat, společně s Bulharskem to podle mě bude favorit nadcházejícího víkendu,“ zhodnotil ostatní soupeře Waibl.

S výkonem svých svěřenkyň na prvním turnaji World Grand Prix v Polsku byl Alexander Waibl spokojený: „Dopadli jsme lépe, než jsem očekával,“ řekl. „Úvodní zápas proti Portoriku byl velmi specifický, protože byl vlastně první ostrou zkouškou našeho týmu. V druhém utkání s Polskem jsme hodně zlepšili bloky a obranu. A v posledním duelu jsme proti Kanadě odehráli velmi dobře úvodní dva sety a v koncovce třetího dokázali skvěle zabojovat, takže jsme si na své konto připsali první velmi cenné vítězství,“ zhodnotil hlavní trenér uplynulé zápasy.

Hráčkou víkendu na World Grand Prix v Polsku byla vyhlášena česká kapitánka Tereza Rossi. „Naše družstvo se sehrává a je jen otázkou času, kdy se ještě více zautomatizují trénované mechanismy,“ uvedla po úvodním turnaji. „Už se moc těším na české fanoušky. Očekávám, že olomoucké publikum vytvoří na World Grand Prix skvělou atmosféru tak, jak si ji pamatuji před lety, a že nám díky tomu přibyde „jeden hráč navíc“,“ těší se na nadcházející utkání Rossi.

Pro turnaj v Olomouci má Waibl k dispozici kádr čítající 14 jmen. Evu Rutarovou nahradí na bloku Klára Vyklická. „Klára s námi absolvovala celou přípravu, a tak jsem jí chtěl dát šanci získat v Olomouci cenné mezinárodní zkušenosti,“ uvedl k tomu Waibl. „Na soupisce můžeme mít jenom čtyři blokařky, proto stojím pokaždé před těžkým rozhodováním, koho vybrat,“ dodal.

Nominace žen pro 2. turnaj World Grand Prix v Olomouci:

Dostálová Veronika (PVK Olymp Praha, libero)
Hodanová Eva (PVK Olymp Praha, smečařka)
Kojdová Petra (TJ Ostrava, smečařka)
Kojdová Helena (TS Volley Düdingen, smečařka)
Kossányiová Andrea (Impel Wroclaw, smečařka)
Mlejnková Michaela (Allianz MTV Stuttgart, smečařka)
Nachmilnerová Iva (TJ Ostrava, blokařka)
Purchartová Barbora (NawaRo Straubing, blokařka)
Rossi Tereza (Pomi Casalmaggiore, univerzálka)
Smutná Lucie (Halkbank Women Sport Club, nahrávačka)
Toufarová Marie (TJ Ostrava, smečařka)
Trnková Veronika (VfB 91 Suhl e.V., blokařka)
Vincourová Pavla (Budowlani Lodz, nahrávačka)
Vyklická Klára (PVK Olymp Praha, blokařka)

Barbora Mertová

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: