World Grand Prix » Novinky » Představujeme druhého soupeře ve World Grand Prix: Austrálie

Představujeme druhého soupeře ve World Grand Prix: Austrálie

 

sobota, 26. července 2014

AUS

V sobotu bude na Českou republiku čekat v kazašském městě Almaty další zajímavý soupeř. Na druhé straně palubovky bude stát proti hráčkám národního týmu reprezentace Austrálie. Sám trenér Carlo Parisi neví, co na jeho svěřenkyně čeká, takže v souboji těžko určovat favorita. Je ale jasné, že ani v tomto zápase World Grand Prix nepůjde o nic lehkého.

Pro Australanky bude letošní start ve světové Grand Prix vůbec prvním. Proto se v týmu objevila nejenom zkušená třicetiletá volejbalistka Olivia Orchardová, která bude zároveň kapitánkou výběru, ale i Rachel Rourkeová, jež si prošla několika evropskými štacemi a momentálně působí v ázerbajdžánské lize. O jejích zkušenostech mluví i to, že byla v roce 2013 jmenována nejužitečnější hráčkou polské ligy.

Ačkoliv Austrálie jako taková daleko více předurčuje spíše k plážovému volejbalu, není ten klasický žádnou neznámou. Na asijském mistrovství soutěží hráčky už téměř čtyřicet let. Nejlepšího umístění dosáhly v letech 1975 a 1979. Povedlo se jim dvakrát skončit na celkovém 4. místě.

Dvě účasti si australská ženská reprezentace připsala také na mistrovství světa. Ta první se datuje k roku 1982. To se povedlo volejbalistkám vybojovat dvanácté místo. V té novodobější historii, respektive v roce 2002, skončily hráčky až jednadvacáté. Velký nárůst zájmu o volejbal přišel po olympijských hrách v Sydney. Zde se Austrálie umístila devátá a získala tak velmi cenný úspěch.

Trenér Mark Barnard vede už podruhé v trenérské kariéře australské volejbalistky. Ve World Grand Prix by se se svým výběrem rád prezentoval novým stylem hry. A to jak v obraně, tak v útoku. Jeho první angažmá se počítá mezi lety 2001 až 2005. Byl tedy u toho, když se Australanky účastnily mistrovství světa v roce 2002. Do té doby fungoval jako asistent trenéra a působil u týmu třeba při domácí olympiádě před čtrnácti lety.

Pokud by se reprezentaci, která je na stém místě světového žebříčku, podařilo postoupit, šlo by prakticky o senzační výsledek. Pro Austrálii jde však hlavně o získávání dalších zkušeností na této prestižní úrovni. To potvrzují i samy hráčky. Ty doufají, že se jim ve své zemi podaří dobrými výsledky ve World Grand Prix zpropagovat volejbal zase o něco více.

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: