World Grand Prix » Novinky » Představujeme soupeře ve World Grand Prix: Mexiko

Představujeme soupeře ve World Grand Prix: Mexiko

 

sobota, 2. srpna 2014

mex_team

Až se v sobotu na palubovce brněnské haly Vodova objeví další protivník českých hráček, půjde znovu o zajímavé porovnání volejbalových stylů. Proti tomu evropskému bude tentokrát stát ten americký. Na druhé straně sítě ale nebudou hráčky Spojených států, nýbrž jejich jižního souseda. Ve druhém největším českém městě se v rámci skupiny R World Grand Prix objeví reprezentace Mexika.

Teprve v tomto cyklu se Mexičanky poprvé v historii objevují ve světové Grand Prix. Doposud nikdy nebyly její součástí, ačkoliv v dřívější době patřily k tomu nejlepšímu, co mohl zaoceánský kontinent nabídnout ze ženského volejbalu. Tato doba už však pominula, a proto musí Mexiko s budováním prestiže a konkurenceschopného týmu začít znovu. Žádná jednoduchá práce ale na trenéra Jorgeho Azaira nečeká.

Bývalý trenér mužské reprezentace však před pár dny zvládl se svými svěřenkyněmi projít kvalifikací na světový šampionát, takže World Grand Prix mexický reprezentační cyklus neskončí. Poslední účast na světovém šampionátu už je osm let stará a sluší se říct, že dělené poslední, tedy 21. místo, moc dojmů nezanechalo. Mexičanky navíc neuhrály ani set.

Při své debutové účasti na Panamerických hrách se mexickým volejbalistkám povedl husarský kousek. V roce 1955 je totiž dokázaly rovnou celé vyhrát. Nic takového už se ale nepodařilo zopakovat, následovaly pouhé tři bronzové medaile z let 1963, 1971 a 1975. Podobné to bylo i na šampionátu NORCECA (Volejbalová federace pro Severní Ameriku, Střední Ameriku a Karibik). Opanovat jej dokázaly v letech 1969 a 1971. Dále už opět cinkaly pouhé bronzy. Získaly je za čtyři, osm a deset roků později od poslední zlaté medaile.

Když byla zmíněna přeměna reprezentace Mexika, nebylo to jen tak. V širším kádru pro světovou Grand Prix se nachází pouhé dvě hráčky, které svým věkem překračují hranici třiceti let. Jinak jde o velmi mladý výběr, jehož věkový průměr se nachází lehce nad hranicí dvaadvaceti let. Nejmladší volejbalistka nemá však ani osmnáct. Mladý a houževnatý výběr dirigovaný teprve jednadvacetiletou kapitánkou Andreou Rangelovou tak bude jistě nepříjemným soupeřem od prvního míče. A to i přesto, že se nachází na 28. místě světového žebříčku. Povzbuzené Mexičanky není radno podceňovat.

Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: