World Grand Prix » Novinky » Přetahovaná o body až do konce. O vítězství Bulharska rozhodl tie break

Přetahovaná o body až do konce. O vítězství Bulharska rozhodl tie break

neděle, 12. června 2016

kanada_-_bulharsko

Pro Bulharsko, které má jako pořádající země příští týden už jistou účast ve Final Four World Grand Prix, byl zápas s Kanadou poslední možností, jak před závěrečnými boji ještě vylepšit a zkvalitnit svou hru. Kanada po včerejším utkání s Dominikánskou republikou opět ukázala svého bojovného ducha, a olomoučtí fanoušci si tak mohli vychutnat velmi dramatickou pětisetovou bitvu.

V první sadě kanadské volejbalistky neudržely svůj mírný náskok z prvního technického time outu 8:6 a nechaly si naopak Bulharky odskočit až na pětibodový rozdíl (11:16). Na konci setu se kanadské hráčky ještě dotáhly na 22:23, bulharský výběr si ale sadu vzít nenechal a vyhrál ji poměrem 22:25.

Velmi vyrovnané bylo druhé dějství, kdy se Kanadě podařilo s Bulharskem po nevydařeném úvodu setu srovnat krok na 8:8. Až do konce sady se pak soupeřky tahaly o každý bod, byl to ale kanadský výběr, který v koncovce vybojoval na svou stranu dva setboly (24:22). Bulharská volejbalistka Emiliya Nikolova pak poslala míč do autu, a tak se Kanada radovala ze zisku vůbec prvního setu v Olomouci.

Vyrovnanou partií byl i set číslo tři a opět se rozhodoval až v samotném závěru. Za lepší konec znovu zatáhly Kanaďanky i díky výborně bodující hráčce Shainah Joseph, od stavu 20:19 nepustily vedení a set uhrály 25:21.

Do stavu 12:12 se hrálo vyrovnaně i v následující sadě, pak se však povedla dobrá šňůra na podání Bulharkám a ujaly se vedení 14:20. Kanaďanky ale opět zabojovaly a přímým bodem z podání Marie-Alex Bélanger snížily na rozdíl jediného bodu (21:22). V závěru se na bloku i v útoku blýskla Kanaďanka Elizabeth Wendel a vybojovala pro Kanadu první mečbol 24:23. Ten ani následující dva ale kanadské hráčky neproměnily a tak Bulharsko srovnalo sety na 2:2.

Ve zkrácené poslední sadě zúročily své větší zkušenosti bulharské hráčky a od stavu 7:7 o vítězi zápasu nenechaly nikoho na pochybách – v závěru tie breaku proměnily hned první mečbol na 10:15.

Ohlasy po utkání:
Arnd Ludwig (trenér Kanady): Odehráli jsme zatím svoje nejlepší utkání, dobře jsme servírovali i blokovali, bohužel nám utekl závěr zápasu.

Lucille Charuk (kapitánka Kanady): Dnes jsme hráli velmi dobře, je škoda že jsme to nedotáhli až do vítězství v zápase.

Antonia Zetova (asistentka trenéra Bulharska): Dnešní zápas byl pro nás velkým trápením, náš tým už je hodně unavený, navíc jsme kanadské volejbalistky velmi podcenili.

Eva Yaneva (kapitánka Bulharska): Když si myslíte, že vyhrajete rychle a jednoduše zápas, stane se přesně to, co dnes.

Kanada - Bulharsko 2:3 (22:25, 25:22, 25:21, 26:28, 10:15)

Sestava Kanada: Brisebois, Reesor, Cross, Charuk, Joseph, Cyr, libero Moncks. Střídaly: Smith, Field, Wendel, Bélanger
Sestava Bulharsko: Dimitrova G., Dimitrova N., Kitipova, Yaneva, Barakova, Nikolova, Bezhandolska, libero Filipova. Střídaly: Paskova, Grigorova, Stoyanova