World Grand Prix » Novinky » Reprezentace žen zakončila kvalifikaci ME 2015 v Plzni vítězstvím nad Španělkami

pátek, 4. července 2014

Ilustrační foto

Kvalifikační turnaj žen v Plzni zakončilo vítězství českého výběru nad Španělkami. České volejbalistky nastoupily do třetího utkání v pozměněné základní sestavě. Na postu nahrávačky se plzeňskému publiku představila Lucie Smutná. Za Michaelu Mlejnkovou nastoupila Tereza Vanžurová a za Evu Rutarovou Veronika Trnková. Tyto změny doplnily stálice Helena Havelková, Aneta Havlíčková, Nikol Sajdová a libero Markéta Chlumská.

Češky vstoupily do utkání koncentrovaně. Celý první set si udržovaly značné vedení. Nejvíce bodovala Aneta Havlíčková s Helenou Havelkovou. Před koncovkou setu ještě přišla na servis Veronika Dostálová, která opět pomohla k hladkému průběhu závěru prvního dějství. Set zakončila jednoblokem Aneta Havlíčková.

Druhá sada se odehrávala ve stejném rytmu a Češky si po celou dobu trvání držely vedení. V koncovce druhého setu se stav malinko zdramatizoval, ale český tým ho dotáhl do zdárného konce a zvítězil 25:23.

Třetí set začaly Španělky lépe organizovat svoji hru a vedly. Český tým je ve skóre stále dotahoval a k vyrovnání došlo až za stavu 14:14. Pak postupovaly výměny bod za bodem a houpačka se posouvala ke vstupu do koncovky. Ta českým volejbalistkám nevyšla a zápas pokračoval do čtvrté sady.

Španělky si vedení držely i v úvodu čtvrtého dějství. Dlouhé výměny zakončila chyba španělského útoku a bylo vyrovnáno na 7:7. Ale Španělky opět nabraly bodové vedení, které si stále udržovaly. V závěru setu přišla na blok Eva Rutarová za nahrávačku Smutnou, ale český útok do zámezí vyrovnal stav setů na 2:2 a přišel tie-break.

Do páté sady vlítnul český výběr Carla Parisiho s odhodláním. Za stavu 13:11 pro český tým zablokovalo duo Trnková - Mlejnková a následný útok Anety Havlíčkové tie-break vítězně ukončil.

Španělsko - Česká republika   2:3 (15:25, 23:25, 25:23, 25:23, 12:15)

Česká republika: Havlíčková, Havelková, Trnková, Sajdová, Vanžurová, Smutná. Libero: Chlumská. Střídaly: Dostálová, Kvapilová, Mlejnková.

Autor: Blanka Popelková