World Grand Prix » Novinky » Reprezentace žen zvítězila v Brně nad Mexikem hladce ve třech setech

Reprezentace žen zvítězila v Brně nad Mexikem hladce ve třech setech

 

sobota, 2. srpna 2014

chlumska-brno

Městská sportovní hala Vodova hostila již druhým dnem turnaj Grand Prix volejbalistek, kde k prvnímu sobotnímu zápasu nastoupily české reprezentantky proti Mexiku. Předem nutno zmínit, že mladé Mexičanky se World Grand Prix účastní vůbec poprvé a doufají, že účast v elitní soutěži pro ně bude znamenat nový začátek.

Trenér Carlo Parisi pozměnil základní sestavu domácího týmu. Na postu nahrávačky nastoupila Lucie Smutná, na smeči Michala Kvapilová s Helenou Havelkovou, na bloku Veronika Trnková s Nikol Sajdovou. Post diagonální hráčky již tradičně obsadila Aneta Havlíčková a na liberu hrála Markéta Chlumská.Hned v úvodu prvního setu si Češky utvořily bodový náskok a v sebejistém výkonu dál pokračovaly. První dějství tak hladce vyhrály 25:14. Nejvíce bodující hráčkou prvního setu byla univerzálka Aneta Havlíčková. Ve stejném tempu se zápas přesunul do druhé sady, kterou české volejbalistky zakončily za stavu 25:18. Ve třetím dějství sice volejbalistky Mexika uhrály nejvíce bodů, ale ani to nezvrátilo zápas a české hráčky dokráčely k vítězství 3:0 na sety.

   Česká republika - Mexiko  3:0 (25:14, 25:18, 25:19) 


Rozhodčí: Michlic Agnieszka (POL), Lee Heung Fai (HKG)Česká republika: Trnková, Havlíčková, Smutná, Kvapilová, Havelková (C), Sajdová. Libero: Chlumská. Střídaly: Dostálová, Vanžurová, Vincourová. Trenér: Carlo Parisi (ITA).

Mexiko: Resendiz, Rangel (C), Carranza, Sainz, Rios, Valle. Libero: Solis. Střídaly: Rios, Hernandez. Trenér: Jorge Azair.

Ohlasy po utkání

Andrea RANGEL (hráčka Mexika)
Odehrály jsme dnes dobrý zápas a můžeme se od České republiky hodně naučit, protože jsou lepším a silnějším týmem. Musíme na naší hře stále pracovat.

Jorge AZAIR (trenér Mexika)
Nejsem spokojený s naším výkonem, protože umíme hrát lépe. Nikdy není dobré prohrát, ale vím, že se od České republiky můžeme hodně naučit. Budeme na sobě tvrdě pracovat a zítra budeme hrát lépe.

Carlo PARISI (trenér České republiky)
Věděl jsem, že první dva zápasy budou lehčí. Jsem spokojený s naším výkonem, přestože jsme udělali některé chyby.

Markéta CHLUMSKÁ (hráčka České republiky)
Byl to těžší zápas než včera, to bylo vidět na vidět na výsledku. Byly také delší výměny v zápase. Nedaly nám zápas zadarmo, ale jsme s naším výkonem spokojené. Tenhle turnaj ale ještě neskončil, zítra navíc budeme hrát proti nejsilnějšímu soupeři a na něj se teď musíme zaměřit. Doufám, že předvedeme dobrý výkon.

Autor: Blanka Popelková, Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: