World Grand Prix » Novinky » Skvělý rozjezd na úvod, české volejbalistky přehrály v Kanadě Peru 3:1

Skvělý rozjezd na úvod, české volejbalistky přehrály v Kanadě Peru 3:1

 

sobota, 22. července 2017

GetImage (8)

České volejbalistky skvěle zahájily poslední turnaj FIVB World Grand Prix před závěrečným Final Four. V Kanadě zdolaly výběr Peru ve čtyřech setech.

V první setu se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a byly k vidění dlouhé výměny plné výborných zákroků v poli na obou stranách. Šťastnější a o kus lepší byl přeci jen český celek. Druhý set začaly svěřenkyně trenéra Pommera hůře a musely dotahovat náskok soupeře. Ten jsme dokázali smazat a do druhého technického timeoutu jdeme ve vedení 16:15. Nakonec se obrat nekonal a i přes dobré útoky Míši Mlejnkové set prohráváme. Začátek třetího setu se podobal tomu druhému - rychle prohráváme o 4 body. Skóre se začíná ale brzy měnit, konkrétně po příchodu Ivy Nachmilnerové na podání, která čtyřmi esy v řadě otáčí nepřizníví stav v náš prospěch. Zdeněk Pommer vystřídal - do hry poslal také Andreu Kossányiovou, která svými útoky dokonala obrat a třetí set jsme ovládli rozdílem šesti bodů 25:19. Čtvrtá sada začala pro český národní tým ve velkém stylu, dostal se rychle do vedení 8:2 a dále pokračoval v tlaku na podání. Češky hrály výborně a soupeře v tomto setu jednoznačně přehráli. Čtvrtá sada skončila nejjednoznačnějším poměrem 25:17 a celkově tak Češky předvedly výborný vstup do posledního turnaje před finálovým Final Four v Ostravě, Česká republika - Peru 3:1!

World Grand Prix - 3. turnaj - Kanada - 1.zápas:

Česká republika – Peru 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:17)

Sestavy:

Česká republika: Vincourová, Toufarová, Nachmilnerová, Mlejnková, Strušková, Bednářová, libera: Dostálová, Vaňková. Střídaly: Kossányiová, Kopáčová.

Peru: Yllescas, Uceda, Rueda, Leyva, Uribe, Munoz, libero: Patino.

Ohlasy po utkání:

Karolína Bednářová (kapitánka České republiky): „Soupeře jsme odtlačily servisem od sítě a ubránily jsme jejich dvě hlavní útočnice a to byl klíč k dnešnímu vítězství.“

Zdeněk Pommer ml. (trenér České republiky): „Dnes jsme předvedli důraznější výkon v jednotlivých činnostech než v posledním zápase. Pomohli jsme si servisem, kdy jsme soupeře odtlačili od sítě a dobře bránili. Dnes jsme hráli dobře i kombinačně se zapojením pipu. Kromě jednoho setu jsme měli zápas pod kontrolou. Bude důležité se dobře připravit na Německo, protože jim chceme zítra zatopit.“

 

Autoři: Jakub Salon a Michal Mezera, foto: FIVB

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: