World Grand Prix » Novinky » Velká bitva před zraky téměř 2 000 diváků měla smutný konec

Velká bitva před zraky téměř 2 000 diváků měla smutný konec

 

sobota, 11. června 2016

Ceska republika - Bulharsko

Ve svém druhém duelu v domácím prostředí podlehla Česká republika ve velké bitvě Bulharsku 1:3 (-22,-16,23,-19) na sety. České reprezentantky přitom v dnešním utkání bojovaly o šanci udržet si naději na postup do závěrečného turnaje Final Four WGP, který se bude hrát příští týden v bulharském Plovdivu.

A že se chtějí o postup mezi nejlepší čtyřku rvát, potvrdily hned v úvodu zápasu. Do něj sice vstoupily lépe Bulharky a ujaly se vedení 2:5, české hráčky ale za mohutné podpory olomouckého publika skóre otočily, a tak byl po esu Lucie Smutné stav 11:9. Bulharský tým však rychle srovnal a od skóre 17:19 získal na svou stranu dvoubodový náskok, který už do konce sady nepustil.

Svěřenkyně Ivana Dimitrova začaly lépe i druhé dějství, české volejbalistky naopak vyprodukovaly několik nevynucených chyb a v prvním technickém time outu ztrácely už 5 bodů (3:8). Bulharky pak pokračovaly ve své agresivní hře a náskok ještě navyšovaly (6:17). Češkám nepomohla ani střídání Alexandra Waibla, a tak set skončil 16:25.

Český tým se ve třetí sadě zkoncentroval, bylo to však opět Bulharsko, kterému se podařilo získat mírné vedení 4:6. České volejbalistky ale chytly druhý dech a nakonec se jim povedlo tvrdou smečí Michaely Mlejnkové vyrovnat na 12:12. Velký boj o každý míč pak pokračoval až do stavu 23:23. Setbol pak přesným útokem vybojovala opět Michaela Mlejnková a vítězství v sadě hned následně potvrdila krásným blokem Veronika Trnková.

Velký boj se strhl i ve čtvrtém dějství, Češkám se nejprve podařilo ve fantastické domácí atmosféře urvat vedení 16:11, Bulharsko ale odpovědělo přesnou hrou a skóre otočilo na 17:20. České volejbalistky už zareagovat nedokázaly, a tak se nakonec z vítězství radovaly bulharské hráčky.

Ohlasy po utkání:

Alexander Waibl (trenér ČR): V prvních dvou setech hrály Bulharky velmi agresivně a my byli naopak pasivní. Pak jsme se zkoncentrovali a dokázali zápas otevřít. Zápas nakonec rozhodly zkušené bulharské hráčky.

Tereza Rossi (kapitánka ČR): Hodně jsme zabojovaly, bylo vidět, že Bulharky na nás byly dobře připravené a hrály mnohem lépe než včera. Ve výsledku nás trošku zradily jednotlivé herní činnosti a vyprodukovaly jsme bohužel víc chyb než jindy, což asi plynulo z určité nervozity.

Antonia Zetova (asistentka trenéra Bulharska): Po včerejšku jsme předvedli mnohem lepší výkon. Český tým je mladý a silný a věděli jsme, že utkání nebude jednoduché. Po malých krůčcích se ale stále více zlepšujeme.

Eva Yaneva (kapitánka Bulharska): Dnešní zápas byl velmi bojovný, českému týmu patří naše velká gratulace. Nebylo vůbec snadné vrátit se zpět do hry, ale zvládly jsme to.

Sestava ČR: Kossányiová, Smutná, Nachmilnerová, Purchartová, Mlejnková, Rossi, libero Dostálová. Střídaly: Trnková, Hodanová E., Toufarová, Vincourová, Vyklická
Sestava Bulharsko: Dimitrova G., Dimitrova N., Yaneva, Barakova, Nikolova E., Bezhandolska, libero Filipova. Střídaly: Kitipova, Paskova, Stoyanova

Barbora Mertová

Foto: FIVB

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: