World Grand Prix » Novinky » Volejbalistky porazily Kazachstán a postupují do závěrečného Final Four v Bulharsku

Volejbalistky porazily Kazachstán a postupují do závěrečného Final Four v Bulharsku

 

neděle, 3. srpna 2014

cesky-tym

České volejbalistky si včerejším vítězstvím nad Mexičankami zajistily postup do závěrečného turnaje Final Four třetí skupiny World Grand Prix, které se 16. a 17. srpna bude hrát v bulharském Samokovu. Po dnešní výhře nad Kazachstánem má český národní tým v osmičlenné tabulce své skupiny plný počet bodů.

Trenér Carlo Parisi vsadil na sestavu s nahrávačkou Lucií Smutnou, kterou doplnily smečařky Helena Havelková s Terezou Vanžurovou. do základní sestavy zapadla mladá blokařka Veronika Trnková s Nikol Sajdovou. Oporou týmu byla již tradičně univerzálka Aneta Havlíčková. Post libera patřil zkušené Markétě Chlumské.
V prvním setu si české reprezentantky poradily s Kazachstánem velmi hladce a zvítězily velkým bodovým rozdílem 25:15. Ve stejném duchu se nesla i druhá sada, kde Kazašky sice zlepšily svoji hru, ale Aneta Havlíčková svým důrazným útokem ukončila set za stavu 25:20. V suverénním výkonu Češky pokračovaly i ve třetím, také posledním, setu brněnského turnaje World Grand Prix, který zakončila svým servisem nejmladší hráčka Parisiho výběru, blokařka Veronika Trnková.Nejvíce bodující hráčkou zápasu byla Aneta Havlíčková, která získala celkem dvacet bodů, z toho devatenáct útokem a jeden bod ze servisu. 


Česká republika - Kazachstán  3:0 (25:15, 25:20, 25:21)

Rozhodčí: Lee Heung Fai (HKG), Michlic Agnieszka (POL)Česká republika: Trnková, Havlíčková, Smutná, Vanžurová, Sajdová, Havelková. Libero: Chlumská. Střídaly: Dostálová.
Trenér: Carlo Parisi (ITA).

Kazachstán: Mudritskaya, Anarkulova, Anarbayeva, Omelchenko, Ishimtseva, Matveyeva. Libero: Storozhenko. Střídaly: Fendrikova, Lukomskaya, German, Beresneva, Issayeva.
Trenér: Gutor Olexandr (USA).

Ohlasy po utkání

Olexandr GUTOR (trenér Kazachstánu)
Hráli jsme lépe kombinačně než včera, ale pokud nedokážete přijmout balon, je to velký problém. Byl mentální. Myslím, že naše hráčky odvedly maximum, ale nestačilo to.

Lucie SMUTNÁ (hráčka České republiky)
Nebyl to pro nás těžký zápas, ale byly jsme na něj velmi koncentrované. Teď doufáme, že budeme patřit mezi největší favoritky na Final Four.

Carlo PARISI (trenér České republiky)
Odehráli jsme dnes dobrý zápas. Věděli jsme, že proti tomuto týmu můžeme vyhrát, ale že to není jednoduché. Byli jsme dnes dobří na servisu. Bylo to těžké, nejvíce ve druhém a třetím setu, protože na tom byl Kazachstán dobře statisticky. Ale výhra znamená, že jsme hráli dnes dobře.

Autor: Blanka Popelková, Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: