World Grand Prix » Novinky » Volejbalistky zahájily brněnský turnaj světové Grand Prix vítězstvím nad Alžírskem

Volejbalistky zahájily brněnský turnaj světové Grand Prix vítězstvím nad Alžírskem

 

sobota, 2. srpna 2014

hela-brno

Moravská metropole v pátek přivítala elitní světovou soutěž Grand Prix ve volejbale žen. V úvodním zápase turnaje zvítězil tým Kazachstánu nad Mexikem hladce 3:0 na sety. České volejbalistky nastoupily až od 19 hodin proti Alžírsku, které na turnaji světové Grand Prix spolu s Keňou reprezentuje africký kontinent. Trenér české reprezentace žen, Ital Carlo Parisi, poslal na brněnskou palubovku základní sestavu s nahrávačkou Pavlou Vincourovou a smečařkami Helenou Havelkovou a Andreou Kossányiovou. Na bloku se představila Veronika Trnková a Nikol Sajdová. Post univerzálky patřil Anetě Havlíčkové. Na liberu nastoupila Markéta Chlumská. 

České reprezentantky rozehrály první set ve velkém stylu, když dovolily uhrát volejbalistkám z Alžírska jen 8 bodů. Druhý set také pokračoval v režii českých volejbalistek, které zvítězily ve druhém dějství poměrem 25:7. Až ve třetí sadě se Alžířanky rozehrály tak, aby mohly více bodovat, ale česká reprezentace už se pomalu přibližovala k závěru a třetí set zakončila za stavu 25:17 a vítězstvím 3:0 na sety.    


Česká republika - Alžírsko 3:0 (25:8, 25:7, 25:17)Rozhodčí: Lee Heung Fai (HKG), Sardesai A. G. (IND)Česká republika: Kossányiová, Trnková, Havlíčková, Sajdová, Havelková, Vincourová. Libero: Chlumská. Střídaly: Rutarová, Kvapilová, Vanžurová, Vyklická, Dostálová. Trenér: Carlo Parisi (ITA)Alžírsko: Magnana, Abderrahim Mouni, Boukhima, Mezemate, Oulmou, Arbouche. Libero: Mansouri. Střídaly: Abderrahim Yasmine, Kahina, Hammouche, Miloud. Trenér: Salvagni Francois (ITA) 


Carlo PARISI (trenér České republiky)
Nejdůležitější byl náš přístup k utkání. A hráčky byly koncentrované. Protože v zápase jinak byla mezi oběma týmy spousta rozdílů.

Aneta HAVLÍČKOVÁ (hráčka České republiky)
My jsme čekaly, že to bude trošku těžší. K těm prvním dvěma setům jsme se postavily velice dobře, protože jsme byly koncentrované a hrály jsme svůj zápas. Třetí set jsme trochu polevily, takže to skóre bylo dlouhou dobu vyrovnané, ale zvládly jsme to na 3:0, což je důležité.

Francois SALVAGNI (trenér Alžírska)
Ráno jsme ztratili dvě klíčové hráčky, takže pro nás bylo ještě složitější hrát proti České republice. Hráli jsme trochu lépe ve třetím setu, ale když jsme pod tlakem, je těžké hrát náš volejbal.

Lydia OULMOU (hráčka Alžírska)
Český tým hrál velmi dobře, bylo to pro nás hodně obtížné. Mají dobrý tým a doufám, že se jim podaří v této soutěži uspět. Ve třetí sadě jsme hrály dobře, ale nestačilo to.

Autor: Blanka Popelková a Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Final Four World Grand Prix - rozlosování:

Sobota 29.7.2017

1. semifinále: Jižní Korea – Německo 3:2
2. semifinále: Česká republika - Polsko 1:3

Neděle 30.7.2017

O 3.místo: Česká republika - Německo 1:3
Finále: Jižní Korea - Polsko 0:3

Konečné pořadí:

1. Polsko - postup do WGP I

2. Jižní Korea

3. Německo

4. Česká republika

 

World Grand Prix na instagramu

 


 

GENERÁLNÍ PARTNER:

PARTNEŘI: